Zábavná olympiáda 2022

„Dnes budeme hádzať ježkov, prejdeme slalom s praženicou a vytiahneme repku.“ Týmito slovami sme v ŠKD tak trochu prekvapili deti, ktoré netušili, čo im pondelkové popoludnie prinesie. Počasie nám prialo, a tak sme mohli pripraviť olympijské disciplíny, v ktorých si deti vyskúšali netradičné a najmä zábavné športové výzvy.

Žiaci všetkých troch ročníkov si preverili nielen svoju koordináciu v skákaní vo vreci, presnosť v hode gaštanov, kondičku pri (d)repovaní, ale aj súhru so svojím spolužiakom, keď sa stali doslova „jednou nohou“ v indiánskom behu.

V disciplínach s názvami Lastovička či Žabí skok sme „potrápili“ našu „fyzičku“, v Praženici sme potrénovali sústredenosť a vo Vreci zemiakov? Tak tam sme sa snažili najmä nepopadať v bavlnenej návliečke a udržať sa čo najdlhšie na nohách pri pohľade na pripravenú dráhu.

Aj repku sa nám nakoniec podarilo vytiahnuť a žiaci si ju skúšali vytiahnuť opakovane. Družstvá boli rozmanité, dievčatá proti chlapcom, vychovávateľky proti žiakom… výsledkom bola radosť, smiech a dobrý pocit, že sme strávili príjemný spoločný čas.

K dobrému pocitu určite prispel aj fakt, že sme zábavnú olympiádu absolvovali bez úrazov a negatívneho súperenia. Každý sa mohol zúčastniť toho, čo chcel a podporiť tak kolektívneho ducha svojej triedy. Aj takéto spoločné akcie prispievajú k stmeľovaniu kolektívu, k budovaniu zdravého vzťahu k pohybu a vytváraniu zážitkov.

A ešte malá pikoška na záver, olympijský oheň nestihol vyhasnúť, pretože rýchlosť a nasadenie, akými si žiaci podávali papierovú fakľu, bola dychberúca. A fakľa horí ďalej…. pripravená na ďalší ročník našej zábavnej olympiády :).

« z 2 »

(autor: p. vych. Janka N.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *