Deň matiek 2026

Mám tretiaka a prváčku a deň matiek som slávila trikrát. Ako to? 🙂

Môj tretiak ma privítal v rámci podujatia Hodinka pre moju mamku, ktoré nachystali v kooperácii so svojimi pani vychovávateľkami, ale i s niektorými pani učiteľkami. Fantázia! Začali sme kaviarňou, kde som si z pripravenej ponuky vybrala jablkový koláčik a vodu s citrónom (keďže kávu som mala krátko pred tým) a on ma obslúžil. S ostatnými maminkami a ich deťmi sme chvíľku podebatovali a šli sme ďalej.

Navštívili sme masážny salón. Pripravené boli nielen miesta na ležanie, ale i návody, ako majú deti svoje mamy masírovať. Stalo sa! A tak som po chvíli relaxu mohla so svojím tretiakom putovať ďalej, do ďalšieho bodu našej spoločnej hodinky.

Tam ma čakalo tetovanie – na mojom ramene pribudla „kerka“ a pod ňou autentická maľba od môjho osobného tetovača. 🙂

Prišlo aj na darčeky – môj tretiak mi v ďalšej miestnosti vyrobil kozmetickú taštičku, stal sa z neho teda i návrhár. 🙂

Potom sme navštívili miestnosť s fantastickými toastami, ale i s parádnymi limonádami. Aby to ale nebolo iba o prijatých kalóriách, v ponuke bol i tréning so sympatickým trénerom, po ktorom som mala svalovicu na bruchu a môj tretiak dobré zážitky (bez svalovice).

A aby sa nepovedalo, odchádzali sme aj s kvetinou – resp. rastlinkou (u nás to bola bazalka) čerstvo zasadenou a s krátko pred tým vyrobenou ozdobou na špajdli.

Hodinka pre moju mamku bola v závere a ja som bola môjmu tretiakovi ozaj vďačná za to, čo všetko pre mňa počas nej urobil. 🙂

« z 3 »

V nedeľu som si deň matiek pripomenula opäť, milými pusinkami a objatiami. 

No a moja prváčka? Tá sa – spolu s ostatnými prvákmi a druhákmi – podieľala na vystúpení, ktoré pre nás spoločne so svojimi pani vychovávateľkami pripravili. Potešil ma ich spev, i tanček, ale i básničky a tanec parťákov z ich ročníka. Druhácke triedy mali pripravené sofistikované divadielka, ale i dojímavý (2.A) a vtipný (2.B) rapový prejav. 🙂

Vystúpenie ukončili spoločnou piesňou, pri ktorej isto mnohí spočiatku uvažovali, či sa náhle ocitli na hokejovom zápase, kým sa pieseň plynulo presunula do chvály našej nebeskej Matky (máme to na facebooku, nájdite ;-). 🙂

Boli sme dojaté a potešené. A opäť sme odchádzali aj napapané, o fantastické čerstvo upečené koláče sa totiž postarala šéfka nášho ŠKD Lienka spolu s deťmi, ktoré sa prihlásili v ten deň do maškrtníckeho úlika. 🙂

Ďakujem našim deťom, ale i pani vychovávateľkám a ostatným, ktorí k týmto aktivitám prispeli.

(Text pripravila p. riaditeľka Veronika Dropčová.)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *