Didaktické hry (september 2022)

Do našej školy v jeden piatok zavítal bezpečnostnný technik. Za jeho pomoci sme absolvovali nácvik požiarného poplachu a evakuáciu školy. Všetci sme to zvládli na 1*, keď sme sa podľa pokynov bezpečne dostali von zo školy.

Po návrate do svojich tried, sme sa veru nevrátili k „bežnému učeniu“ 😊. Práve naopak! Naše pani učiteľky nám pripravili DIDAKTICKÉ HRY!

Čakali nás rôzne zaujímavé stanovištia, ktoré sme si jednotlivo po triedach prešli. Získavať sme mohli aj pečiatky za zvládnuté úlohy, čo nám robilo obrovskú radosť.

Aby ste mali predstavu, akú sme mali v tento deň zábavu, tak vám ju máličko opíšeme 😊.

OCHRANA ČLOVEKA A PRÍRODY

Dozvedeli sme sa niečo o telesnej zdatnosti a pohybovej aktivite. Taktiež o ochrane zdravia a ochrane životného prostredia, bezpečnom správaní sa v prírode a na cestných komunikáciách.

STANOVIŠTE 1. – ZDRAVOTNÁ PRÍPRAVA (pani uč. Janulka)

Vysvetlili sme si, čo je obsahom lekárničky, aké nám hrozí nebezpečenstvo po požití liekov, ako a čím sa ošetrujú odreniny a nakoniec sme sa dozvedeli, čo je to Červený kríž.

STANOVIŠTE 2. – DOPRAVNÁ VÝCHOVA (pani uč. Adelka)

Pani učiteľka nás oboznámila s bezpečným bicyklovaním, dopravnými prostriedkami, aj dopravnými značkami. Mala pre nás pripravené rôzne aktivity a keďže mnohí z nás používajú bicykel, či kolobežku,… bola to pre nás úplná hračka.

STANOVIŠTE 3. – POHYB A POBYT V PRÍRODE A JEJ OCHRANA (pani uč. Zuzka)

Toto stanovište bolo veľmi zaujímavé, ale zároveň trocha strašidelné. Dozvedeli sme sa totiž veľa o jedovatých rastlinách a hubách. No zároveň sme si pripomenuli, ako sa máme správať v/k prírode.

STANOVIŠTE 4. – CIVILNÁ OCHRANA (pani uč. Katka)

Pani učiteľka nás oboznámila a zároveň uistila, že všetko, čo nám ukáže, máme určite aj doma. A mala pravdu! Videli sme čistiace prostriedky, farby, Savo, elektroniku… Úplne bežné veci? Áno, bežne sa s nimi stretávame, ale nevedeli sme, že sú horľavé. Taktiež pre nás úplne každodenne používaná elektronika môže byť veľmi nebezpečná, a to pri nevhodnej manipulácii.

BONUSOVÉ STANOVIŠTE

Každá trieda dostala jedinečnú šancu vytvoriť svoj vlastný plagát zameraný na zviditeľnenie telefónnych čísel našich záchranných zložiek.

A skvelý deň bol za nami! Pozývam vás do fotogalérie. 😊

« z 2 »

(Článok pripravila p. vychovávateľka Maca.)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *