Až raz budem… dospelý :)

Vždy sa veľmi tešíme, keď sa v našej škole udeje niečo, s čím sa chceme ihneď podeliť, pretože v nás doznieva atmosféra a nechceme obísť ani Vás, rodičov a priateľov školy.
     V utorok, posledný januárový deň, sme v ŠKD zažili tancovačku hasičov, zdravotníkov, baletiek, futbalistov, policajtov, tanečníc, letušiek i kozmonautov. Táto neobyčajná kombinácia povolaní z rôznych oblastí nebola žiadna náhoda. Deti zo všetkých tried sa prezliekli podľa zadania karnevalu – Až raz budem (dospelý). O svojom výbere nám stihli porozprávať v kolektíve svojej triedy a my sme sa dozvedeli viac o tom, prečo inklinujú ku konkrétnej profesii.
     O 14,00 sme sa stretli v jedálni, ktorá sa medzičasom zmenila na vyzdobenú tanečnú sálu plnú balónov a farebných reťazí, aby hneď po úvodných inštrukciách začala ozajstná fašiangová veselica. O poriadne prekvapenie sa postarali rodičia z OZ pri CSŠ sv. Martina a zabezpečili deťom stánok s cukrovou vatou. Sympatický pán stáčal do obláčikov sladký sen všetkých detí, ktoré trpezlivo vystáli neeeeeekonečný rad. Skrátka – cukrová vata najrôznejších tvarov, farieb a príchutí bola lákavou maškrtou a nevedeli sme odolať. Okrem cukrovej vaty sa deti občerstvili pri vopred pripravených švédskych stoloch (za ne patrí vďaka rodičom, ktorí deti vybavili všemožnými dobrotami). Tanečné kolá striedali prestávky na doplenenie energie a potom sa kolotoč zábavy opäť veselo roztočil.
« z 2 »
     Na deti čakala dôležitá úloha. Tajným hlasovaním vhadzovali do pripravenej nádoby lístočky s menom svojho spolužiaka/spolužiačky, a odovzdali tak niekomu svoj hlas za najlepší kostým. Rozhodnutie detí preto znelo nasledovne a víťazov sme odmenili milým darčekom a potleskom:
1.A Zoe Paulovičová (kostým baletky/tanečnice)
1.B Peter Patasy (kostým hasiča)
2.A Eliška Michaľová (kostým zdravotnej sestry)
2.B Sofia Bilišňanská (kostým policajtky)
2.C Olivia Mikovič (kostým tanečnej lektorky)
3.A Soňa Nahálková (kostým záhradníčky).
OZ pri CSŠ sv. Martina myslelo na všetkých našich žiakov a venovalo nám do ŠKD nielen ceny pre najlepšiu masku, ale aj spoločenské hry, aby sme si spríjemnili čas hier počas bežných dní. Tiež ZUŠ potešili edukačnými hrami. Ďakujeme, že na nás myslíte 🙂
Hodina a pol ubehla skutočne rýchlo, vytancovaní a zadýchaní z poslednej pesničky sme sa pobrali do svojich tried, kde sme sa prezliekli z kostýmov a odložili tak na pár chvíľ svoj veľký sen o budúcom povolaní.
(autor: p. vych. Janka N.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *