Ako sme „Tvorili s láskou“

8. marec je všeobecne známy ako Medzinárodný deň žien. Tento dátum je však magický aj pre milovníkov umenia a terapie, nakoľko je dátumom vzniku Asociácie slovenských arteterapeutov, ktorá tento deň vyhlásila za slovenský Deň arteterapie.

Pri tejto príležitosti sa po celom Slovensku konajú podujatia pre deti aj dospelých, kde majú účastníci možnosť si vyskúšať vybrané techniky a zoznámiť sa tak s arteterapiou.

A tak sme s druhákmi Cirkevnej základnej školy sv. Martina v Hviezdoslavove premenili tento deň na chvíle tvorenia plného fantázie, smiechu, radosti, ale aj serióznej spolupráce pri spoločných dielach.

Zistili sme, že aj zo spoločných čmáraníc dokážeme vytvoriť krásny celok plný našich stôp a že presne tak, ako v živote, aj keď sa môže naša cesta zdať kľukatá a náročná, tak tie pekné pocity, situácie a ľudia nám z nej pomáhajú vytvoriť životné dielo.

Pracovali sme v tímoch pri vytváraní vlastného ostrova – jedinečného, s nevídanými možnosťami, pomenovávali sme, ako prispeli jednotliví členovia tímu k spoločnému dielu a nakoniec sme naše diela v tímoch odprezentovali kamarátom a spravili sme „reklamu“ na náš ostrov, aby ho kamaráti mali chuť navštíviť. Prišli sme na to, že aj náš život je vlastne taký ostrov, ktorý môže vyzerať tak, ako na ňom popracujeme a čo všetko doň vpustíme.

Na záver všetci zožali veľký potlesk!

Ďakujeme pani riaditeľke za to, že sme mohli spolu stráviť taký tvorivý čas, pani učiteľkám a vychovávateľkám za asistenciu a príjemnú spoločnosť.

Skrátka nech žijú skvelé deti, skvelí dospeláci a arteterapia! 🙂

(Text pripravila p. Eva Ďurišová, arteterapeutka)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *