Týždeň, v ktorom sa naučíme separovať smeti

Uplynulý týždeň bol pre nás plný nových skúseností a zážitkov. Hneď v pondelok nás svojou návštevou poctil Malý princ spolu s Tomíkom (ShowDeTom), s ktorým sme sa vybrali na výlet po okolitých planétach a stretli množstvo zaujímavých ľudí. Cestovali sme recyklačným vláčikom, a triedili odpad do vriec modrej, žltej a zelenej farby. Viete, čo do takýchto farebných vriec patrí? Ak nie, naše deti Vám to všetkým určite vysvetlia. Toto predstavenie finančne zabezpečilo OZ pri škole sv. Martina.

Posledný deň v týždni nám pani Farkasová prišla porozprávať o neviditeľnom odpade. Zistili sme, aká dôležitá je ozónová vrstva, a že aj my môžeme prispieť k tomu, aby sa nezväčšovala ozónová diera. Dramatizácia toho, ako to funguje, nás veľmi bavila a na záver sme sa potešili aj súťaži, kde sme si zopakovali, čo všetko sme sa naučili. Odmenou nám boli nielen sladké dobroty, ale i iné darčeky, ktoré nám budú aj v budúcnosti pripomínať, že sa máme starať o životné prostredie okolo nás.

One Comment to “Týždeň, v ktorom sa naučíme separovať smeti”

  1. […] Touto myšlienkou sme sa intenzívne v našej škole zaoberali celý týždeň. Zdá sa Vám téma separácie nezáživná? Kdeže! V našej škole určite nie. Celým týždňom sa niesli rôzne aktivity zamerané na pomoc našej Zemi. Týždeň separácie odpadu otváralo vtipné divadlo a uzatvárala ho zaujímavá beseda o neviditeľnom odpade. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *