Vitamínová bomba (Týždeň zdravej výživy 2023)

Leto je za nami a my sme jeseň vítali aj formou doplnenia vitamínov. Celý týždeň sa v škole vznášala vôňa čerstvej zeleniny, ovocia a v piatok bolo všade vidieť bielu farbu. Pýtate sa prečo? Mali sme totiž týždeň zdravej výživy a tiež sme oslávili svetový deň mlieka na školách tzv. „biely deň“.

Deti si v utorok priniesli ozaj veľké množstvo ovocia a zeleniny. Od jabĺčok až po avokádo a nechýbali ani rôzne druhy orieškov. V školskom klube sa nielen papalo, ale aj pripravovalo. A že toho nebolo málo, ste sa už určite dozvedeli od svojich detí.

Krájalo sa, šúpalo sa, napichovalo sa na špajdličky a tak sme si spoločne vytvorili švédske stoly, na ktorých nechýbala zelenina priamo zo záhradky, z ktorej sme si spravili špízy, a tiež ovocný šalát, ktorý deťom veľmi chutil. Deti si tiež vyskúšali test chuti. Niektoré sa báli a niektoré boli zvedavé, čo všetko ochutnajú. Na olovrant sme mali tzv. vitamínovú bombu a kto ešte vládal, ochutnal aj mrkvovú pomazánku. Bola výborná! Z ovocia, ktoré zostalo, sme si nakoniec pripravili smootie, na ktoré sme sa snáď tešili najviac.

Keďže zdravé stravovanie ide ruka v ruke s pohybom a my sme sa hýbať chceli, zorganizovali sme pre deti zábavnú školskú olympiádu, ale o tom viac v samostatnom článku.

Koniec týždňa sa niesol v bielej farbe. Všetci boli v bielom. A nie len to. Deti mali so sebou desiatu a olovrant „v bielom“. Kto by náhodou nemal mliečnu desiatu, mohol si v rytme tanca vyšľahať zo smotany maslo. Okrem toho sme zeleninu a ovocie prepojili aj cez umenie podľa umelca Guiseppeho Arcimbolda.

Veríme, že deti boli dobre a zdravo napapané, zábavnou formou si zašportovali a zažili kopec srandy a tiež sa naučili niečo nové.

(autor: p. vych. Lucka S.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *