Slávik Slovenska 2023

„Na chodbe poprosím úplné ticho! Začína sa súťaž Slávik,“ ozval sa v stredu, 12. apríla, hlas pani učiteľky Dominiky a chodba stíchla. Presne o 15,00 sa totiž začalo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2023.

Súťaže sa zúčastnili naše speváčky, ktoré navštevujú odbor sólový spev v  CZUŠ. Pravidlá boli jasné. Každý zúčastnený musel nacvičiť dve ľudové piesne. Jednu s inštrumentálnym sprievodom a jednu bez. Na tento deň sa speváčky pripravovali 2 mesiace a tvrdá príprava priniesla svoje ovocie.

Po odznení všetkých slávikov porota v zložení pani riaditeľky Veroniky, pána zástupcu CZUŠ Janka a pani učiteľky spevu Dominiky uznala, že určiť prvé miesto bude náročné. Avšak po tretej otázke spoza dverí: „Už môžeme ísť dnu na vyhodnotenie?“ od našich speváčok, porota už nedumala a poradie určila nasledovne:

I. kategória za CZŠ

  1. miesto – Olívia Mikovič
  2. miesto – Mária Gašperová

I. kategória za CZUŠ

  1. miesto – Ella Kvočková
  2. miesto Ela Sógelová

II. kategória CZUŠ

  1. miesto Terézia Gabajová

Víťazkám srdečne blahoželáme a tešíme sa na ich reprezentáciu našej školy už 26. apríla na okresnom kole súťaže v Dunajskej Strede. A ak ste sa pozastavili pri čítaní nad tým, prečo súťažili „len“ speváčky, tak tu je odpoveď. Speváci nám totiž ochoreli a tí, čo neochoreli, zatiaľ nenabrali odvahu súťažiť. Nevadí, budúci rok zaznie určite aj nejaký „chlapský“ hlas!

(Text pripravila p. učiteľka Dominika Machalová.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *