Palubný denník, deň štvrtý – sila tela, sila srdca a sila rozumu v X-Bionics a v pevnosti Boyard

Ráno námorníci vyhodnotili dobrodružstvá z predošlého dňa, kedy si našli v truhlici odmeny naviac. Potom ich zaujala pútava scénka kapitánky Marcely a Moniky o tom, aká je dôležitá sila a zdatnosť medzi námorníkmi. Dozvedeli sme sa, aké nebezpečné je, keď je námorník lenivý. Všetko sa však spoločnými silami na dobré obrátilo. Modlitba, bez ktorej námorník nemôže začať deň, bola samozrejmosťou.

Po úvode námorníci s kapitánmi vo svojich kajutách maľovali svoj vysnívaný ostrov. Na ostrovoch sa objavila krásna príroda, kamaráti, dokonca aj (naša) škola snov, pizza, či zmrzlina 😊. Aby sa námorníci mohli nalodiť a zažiť ďalšie dobrodružstvo, museli sa posilniť výdatným pokrmom. Nanešťastie sa na lodi pokazil kompas, no vyššia sila zariadila, že  sa  námorníci ocitli na prekrásnom ostrove AdventureLand. Družstvá Nemo, Modrá rybka aj Green list plnili úlohy fyzickej zdatnosti a dôvery, za ktoré boli odmenené pečiatkou. Tá ich posúvala stále bližšie a bližšie k pokladu. V AdventureLand-e našli deti prvú truhlicu s pokladom, v ktorej bol aj ďalší kúsok mapy. Po priplávaní na základňu námorníci doplnili svoje sily a šli si do kajút oddýchnuť.

Posledná časť štvrtého dňa spočívala nielen vo fyzickej, ale aj v rozumovej sile a empatii. V pevnosti Boyard deti museli nájsť pod plechovicami diamant, ktorý ich posúval do ďalšej úlohy. Museli poľa indícií vo fľašiach hľadať ďalšie indície, kde nakoniec od otca Fourasa dostali tri hádanky, ktorých správna odpoveď ich posunula do ďalšieho kola. V treťom kole museli prekonať samých seba a v blate plnom chrobákov, hadov a ktovie-ešte-čoho museli nájsť kľúče. Jeden z kľúčov im mal otvoriť  poklad.

Nečakané rozuzlenie – charakter robí námorníka

V tajomnej komnate sa námorníci dostali do poslednej a veľmi zapeklitej situácie. Našli tam zamknutú truhlicu a  uväzneného spolu-námorníka, ktorého uniesli piráti. Museli sa však rozhodnúť, kde použijú kľúče – buď otvoria poklad, alebo zachránia človeka. Ako by sme od správneho námorníka čakali, zvíťazila sila srdca pred túžbou po poklade. Námorníka vypustili z klietky a zachránili mu život. Vyvrcholením bolo, že námorník držal truhlicu, v ktorej deti našli vytúžený poklad. Ak by dali prednosť inej truhlici, po odomknutí by zistili, že je prázdna. To bola ich posledná skúška, ktorú so sebou priniesol štvrtý deň. Námorníci si uvedomili, že každá pomoc inému človeku bude odmenená, a týmto skutkom si zväčšili už aj tak svoje veľké srdiečka.

(autor: p. vych. Lenka N.)
« z 2 »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *