Deň svätého Martina

Náš Týždeň hrdinov pokračoval aj vo štvrtok 11.11. Dňom svätého Martina. Ako už iste viete, práve svätý Martin je patrónom našej Cirkevnej základnej školy.

Deň sme začali svätou omšou, ktorú celebroval pán farár Masicza a hudobne ju sprevádzala skupina, vrátane p. riaditeľky CZŠ Veroniky Dropčovej a p. riaditeľa CZUŠ Janka Dúbravského. Na Božiu slávu spievali nielen oni ale aj deti, ktoré sa na túto svätú omšu intenzívne pripravovali už viac ako týždeň. Dary, ktoré s láskou priniesli pred oltár symbolizovali ich talenty, štúdium, radosť, vieru i lásku. Spoločné slávenie svätej omše bolo pre mnohých intenzívnym zážitkom, pre mnohých prvým stretnutím a pre nás učiteľov radostnou chvíľou, ktorá nás ešte viac posilnila v odhodlaní pokračovať v ceste, na ktorú sme sa vydali na začiatku školského roka.

Radosť detí bola neskutočná aj počas divadelného predstavenia Danka a Janka, ktoré nám predviedlo Divadlo na Predmestí. Dve dievčatá, dvojičky Danka a Janka nás úplne vtiahli do deja. Spolu s nimi sme sa nielen smiali, ale aj tancovali a spievali. Spoznali sme Gevenduchu, cez okno sledovali letiacu žirafu (Vy ste ju nevideli?), či opravovali budík, ktorý najskôr zvonil a potom už nezvonil. (Divadlu sme sa tešili vďaka podpore OZ pri škole sv. Martina.)

Strávili sme príjemné predpoludnie a Dňu sv. Martina sme sa venovali aj v poobedných hodinách v ŠKD, kde deti ešte lepšie spoznali príbeh o sv. Martinovi. Ako pozorne počúvali, si overili v kvíze tímov, a veru uspeli všetci ?.
Vytvorili si erby, koníky a boli pasovaní za hrdinov v rámci školského klubu detí.

Veríme, že deti si z tohto dňa odniesli množstvo zážitkov a nových skúseností.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *