Cosmos Discovery v bratislavskej Inchebe

Nočná obloha bola pre ľudí lákadlom už od dávnych čias. Mnohí vedci pred nami si kládli najrôznejšie otázky a túžili po odpovediach na ne.

Napríklad, viete, kto navrhol tzv. raketový vlak? Alebo čia raketa vyniesla amerických astronautov na Mesiac? Kto bol prvým človekom vo vesmíre a čo sa stalo so psíkmi Lajkou, Belkou a Strelkou? Tieto, ale aj mnohé iné otázky sme sa vypravili preskúmať na svetovú výstavu Cosmos Discovery do bratislavskej Incheby. Bol to veru ohromujúci zážitok a  dobrodružstvo prechádzať jednotlivými časovými úsekmi histórie ľudstva pri objavovaní vesmíru. Deti spoznali nielen astronautov, Lajku, ale asi najväčšmi boli ohúrení obrovským modelom rakety Saturn, či riadiacim strediskom v Houstone. Tiež si mohli prezrieť mnohé vesmírne skafandre, časti vesmírnych lodí, či vesmírnych staníc a nepopierateľne ich zaujal aj lunárny program Apollo.

Výstava v nás zanechala nielen hlbokú túžbu po objavovaní a skúmaní, ale zároveň nás ohúrila poznaním, aký je vesmír nekonečný a stále neprebádaný.

« z 2 »

(Text pripravila p. učiteľka Janulka Ježišková.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *