Zábavná olympiáda

Naši malí olympionici to zvládli na výbornú!

V piatok 24. septembra sme pre našich žiakov pripravili zábavnú športovú olympiádu, ktorá bola vyvrcholením celotýždňových pohybových aktivít Týždňa športu.

V prvom rade sme mali veľké šťastie, že sa nám vydarilo nádherné počasie. Deťúrence si užívali nielen posledné lúče slnka, ale aj množstvo „olympijských“ aktivít a súťaží.

Cieľom bolo zapojiť všetky deti do aktívneho pohybu, podporiť tímovú spoluprácu a mať radosť z hier, v ktorých neexistujú víťazi a porazení, ale víťazmi sú všetci.

Medzi jednoznačne najobľúbenejšie disciplíny tohto ročníka patrili skákanie vo vreci, indiánsky beh (vo dvojici so zviazanými nohami), výdrž v lastovičkovom stoji, či preťahovanie lanom.

Zábavu prinieslo aj nosenie „vajíčka“ na lyžici po dráhe (praženica), najdlhší žabí skok z miesta, drepy na čas, či hod ježkami (šiškami) do cieľa.

Tým, že šlo o časovo náročnejšie disciplíny, pri ktorých sa samostatne prestriedali všetky triedy, olympiádu sme zrealizovali počas školského klubu detí.

Všetko, do čoho sa mohli deti zapojiť, bolo pripravené v prvom rade s ohľadom na ich bezpečnosť. Aj vďaka tomu môžeme vyhlásiť, že naša prvá olympiáda prebehla hladko bez jediného úrazu.

Tešíme sa na ďalšie ročníky! 🙂

(Autor: p. vych. Marek)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *