Prvá dobročinná dražba našej školy…

…a snáď nie posledná.

19. novembra sa uskutočnila prvá dražba výrobkov detí z krúžku Krearea. Krúžok sa zameriava na kreatívne tvorenie a 2. šancu vecí, ktoré by boli na vyhodenie. Dražba prebiehala z bezpečnostných dôvodov online (na našej facebookovej stránke) a trvala ako dobrá svadba – 4 dni 😊. Pýtate sa, prečo deti dražili? Dozviete sa to v tomto článku: Malé rúčky, veľké srdcia.

 

 

 

 

 

 

Deti dražili svoje svietniky, recyklované obrazy z krabíc od topánok dekorované prírodninami, adventné vence, či adventné kalendáre. Kupujúci boli rodičia, ale aj priatelia školy. Dražba sa uzavrela vyzbieranou sumou neskutočných 240 €. Aj týmto Vám – drahí kupujúci – veľmi ďakujeme. Keďže aj renovácia pôvodného, kreovanie či dekorovanie niečo stojí (aj keď je to hlavne vynaložené úsilie danú vec priviesť späť do života), ešte pred začatím dražby sme určili pomer vyzbieraných peňazí: 80% poputuje na dobročinné účely a 20% späť do krúžku na materiál.

Zbierku sme sa na návrh pani riaditeľky rozhodli urobiť pre predčasne narodeného Sebastiánka, ktorý sa musel ísť liečiť až za veľkú mláku. Sebinko je usmievavý a skvelý chlapček, ktorý do vienka nedostal takú nádielku zdravia ako my ostatní. Trpí vzácnym ochorením: autonómnou dysfunkciou. Viac o tom, ako mu aktuálne je, sa dozviete na jeho stránke.  Sebinkovi teda na účet išlo 192 €, čo sme naozaj nečakali a veľmi sa tešíme, že kupujúci boli štedrí. Mamine Sebastiána sme písali, že naňho myslíme, modlíme sa zaňho a že mu môže ukázať výrobky, ktoré sme pre Sebiho na predaj urobili. Mamina odpísala:

 „Wau tak to je uzasne ♥♥♥“.

Veríme, že ju to naozaj potešilo. Peniažky prišli na transparentný účet 23.12.2021.

Deti vedia byť naozajstnými hrdinami. Môžu zachraňovať veci a dávať im ďalšiu šancu, no svojim dobrým srdiečkom môžu zachraňovať aj životy. Dôležité je, aby mali otvorenú cestu a vedeli, čo všetko môžu svojimi silami dokázať.
Spiderman by bol určite super kamoš, ale hrdina môže byť aj ten, čo sedí vedľa v lavici 😊.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *