Ako sa z neplavcov stali plavci a ….

Po týždni sme úspešne ukončili plavecký výcvik a môžeme skonštatovať, že všetci to zvládli na jednotku s hviezdičkou. 

V prvý deň boli deti rozdelené na plavcov, teda deti, ktoré sa nebáli vody a vedeli aspoň trochu plávať a na neplavcov, ktorí občas vypustili aj nejakú tú slzičku zo strachu pred novou výzvou. Počas týždňového kurzu sa plavci zdokonaľovali v technike plávania, trénovali ponáranie, lovili predmety z dna bazéna. Naši neplavci sa zoznamovali s vodou, odbúravali strach pomocou hier a navyše, pán tréner bol veľmi zábavný pán, ktorý deťom vždy vyčaril úsmev na tvári . Trénovali ponáranie, učili sa že mať vodu v očiach, ušiach, nose a občas aj v ústach nie je žiadna tragédia. Každý tréning končil v malom bazéne so šmykľavkou a teplou vodou, kde sa vždy dosýta vybláznili. Posledný deň sa niesol v znamení hier a súťaží. 

Deti za taký krátky čas urobili veľký pokrok. Plavci sa zdokonalili v plávaní a naučili sa rôzne štýly plávania . Neplavci sa naučili udržať na vode, pri plávaní používať ruky aj nohy a dokonca sa už nebáli ani ponárať. Najväčšiu radosť ale máme z detí, ktoré sa veľmi báli vody a teraz z nej majú radosť spojenú s veľkou túžbu naučiť sa správne a dobre plávať. 

A navyše nám deti počas plaveckého kurzu zase trošku “dospeli”, naučili sa väčšej samostatnosti, zodpovednosti za svoje veci a disciplíne. I keď nájsť všetkým zabudnutým veciam (slipy, čiapky, okuliare, plavky, uteráky … ) majiteľa niekedy stálo pani učiteľky veľa energie. Ale vždy všetko dobre dopadlo a nič dôležité sa nestratilo.  

Myslím, že sa všetci, deti aj pani učiteľky budeme tešiť na ďalší plavecký kurz.  

Autorkou textu je Mgr. Žofia Salčáková

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *