Pracovná pozícia: vychovávateľka v 1.B

Email: petra.rybarikova@csshviezdoslavov.sk


Ktorej činnosti v ŠKD sa venujem najradšej a prečo?

V ŠKD pracujem prvý rok, ale na práci s deťmi mám rada spontánnosť, hravosť, úprimnosť a radosť z ich úspechov.

Kam sa chcem posunúť vo svojom profesijnom živote? Čomu sa chcem venovať viac? Čo z mojej profesie ma najviac zaujíma? 

Rada by som sa venovala deťom, keďže sú našou budúcnosťou. Chcem byť správnou motivátorkou  – osobou, ktorá v deťoch vzbudí zvedavosť, záujem a nadšenie z nepoznaného, čím prispejem aj svojou trochou k ich osobnostnému rastu. Tiež k správnemu smerovaniu a hodnotám, tak aby sa z nich raz stali úžasní mladí ľudia. Na tejto profesii sa mi páčia najmä aktivity, ktoré prinášajú do života radosť, oddych (môže byť aj aktívny) a hlavne tie , ktoré nás spoločne bavia.

Z môjho súkromia prezradím, že…:

Som aktívnou maminkou dvoch úžasných detí. Rodina je pre mňa všetko, avšak mám rada aj spoločnosť správne naladených ľudí s pozitívnym myslením a dobrou náladou. Nie som „žienka domáca“ a chutný koláč upečiem často krát až na tretí krát :-).  Vo voľnom čase, ktorého mám pri dvoch deťoch veľmi málo, oddychujem pri vyrábaní rôznych dekorácii, v záhrade či dobrej knihe, ale rada si aj zacvičím.

Čo mám na svojich žiakoch najradšej?

Na deťoch obdivujem ako vo svojej malej bytosti dokážu byť veľkými. Veľkými svojimi dobrými skutkami, fantáziou alebo myslením, ktoré nám dospelým často tak veľmi chýba.