Pracovná pozícia: vychovávateľka v 3.B

Email: veronika.gerezdesova@csshviezdoslavov.sk


Ktorej činnosti v ŠKD sa venujem najradšej a prečo?

Je pre mňa veľmi  ťažké si vybrať iba jednu oblasť. Veľmi rada maľujem, venujem sa kreatívnemu tvoreniu, ale tiež rada s deťmi robím rôzne pokusy, kde si môžu niečo vyskúšať, overiť svoje predpoklady a rovnako rada trávim s deťmi čas spoločnými rozhovormi. Je milé vidieť, ako sa snažia všetko porozprávať čo zažili cez víkend, ale zároveň musia  byť trpezlivými a neskákať do reči kamarátom.

Kam sa chcem posunúť vo svojom profesijnom živote? Čomu sa chcem venovať viac? Čo z mojej profesie ma najviac zaujíma? 

Momentálne si plním svoj sen. Som vďačná, že môžem pracovať ako vychovávateľka práve v tejto našej škole. Stále sa chcem posúvať vpred, získavať nové informácie, nápady, inšpirácie. Vedieť s ľahkosťou a efektívne riešiť aj konflikty medzi deťmi, lebo aj keď sa snažíme takým situáciám predchádzať, nie vždy sa nám to podarí. Veľmi rada by som si doplnila ešte svoje vzdelanie a pokračovala v štúdiu na VŠ.

Z môjho súkromia prezradím, že…:

Prezradím, že máme 4 dcéry. Radi spoločne trávime čas v prírode, na bicykloch či prechádzkach a výletoch. Rada sa venujem svojej záhradke, kvetom a bylinkovej záhradke. Ráno začínam dobrou kávou.

Čo mám na svojich žiakoch najradšej?

Mám rada ich spontánnosť, ich kreativitu, ich nekonečnú energiu , ich pestrosť, pretože každý je iný, ich hravosť, ich úprimnosť…

Šťastná som vtedy, keď vidím, že sú deti spokojné a veselé.