Pracovná pozícia: vychovávateľka v 1.A

Email: lenka.konradova@csshviezdoslavov.sk


Ktorej činnosti v  ŠKD sa venujem najradšej a prečo?

Rada trávim čas s deťmi vonku pri hre, kde popustia uzdu svojej fantázii. Rovnako ma baví čítať im knižky, a teším sa, keď sa mi podarí získať si ich pozornosť. Verím, že takéto zážitkové čítanie pozitívne rozvíja predstavivosť a postupne privedie žiakov k láske ku knihám. Aj rozhovory sú mojou obľúbenou činnosťou. Rada deti počúvam a páči sa mi, keď premýšľajú nad tým, čo im rozprávam.

Kam sa chcem posunúť vo svojom profesijnom živote? Čomu sa chcem venovať viac? Čo z mojej profesie ma najviac zaujíma? 

Povolanie učiteľa / vychovávateľa vnímam ako poslanie a zároveň ako službu ľudstvu formovaním ďalšej generácie, teda ako obrovský záväzok. Stotožňujem sa s výrokom, že kto sa odváži učiť, nemal by sa nikdy prestať vzdelávať 😊.

Kladiem si za cieľ výchovu k hodnotám, ktoré mi dávajú zmysel. Aby sa deti dokázali navzájom počúvať a rešpektovať, prejavovať si úctu a aby pochopili, že každý z nich, z nás, je jedinečný originál.

Želám si, aby sa na čas strávený v ŠKD tešili a boli v nej šťastné.

Z môjho súkromia prezradím, že…:

Som človek, ktorý sa vie tešiť z maličkostí. Za najkrajší deň považujem čas strávený s rodinou v prírode a pohode. Veľmi si vážim empatiu a úprimný úsmev. Milujem pokoj, jógu, plávanie, spoločnosť kamošiek a ľudí. Zároveň som energický človek, ktorého motivuje dobre vykonaná práca.

Čo mám na svojich žiakoch najradšej?

Páči sa mi ich spontánnosť a energia. Som vďačná za lásku a rešpekt, ktorý vedia prejaviť, keď sa mi podarí získať si ich dôveru. Deti majú otvorené srdce a keď Vás pustia do svojho sveta, je to čarovný zážitok.