Videl si už vybuchovať sopku, či tancovať hada?

Vycestoval si do ďalekej džungle alebo navštívil vlastnú jaskyňu?

Dokážeš chytiť vietor, či vytvoriť kryštál?

Ak si odpovedal NIE, tak práve pre Teba je určený krúžok MLADÝ VEDEC!

Budeme skúmať, bádať a hľadať odpovede na mnohé otázky. Tak si chyťte klobúky, našu cestu vedou práve začíname!

Teším sa na Teba 🙂 !


Určite si už videl/a dúhu, však? Je krásna, farebná, vysoko na oblohe… Bolo by super mať ju aspoň chvíľu doma a to len tak, pre potešenie oka a pre radosť.

Predstav si, že na takúto dúhu potrebuješ iba lentilky, biely plastový tanierik, trochu teplého mlieka, saponát a vatovú tyčinku a výsledok je teda famózny!

A čo tak si vyrobiť hada, ktorý nepohryzie, meria zvyčajne toľko čo ty a ešte aj pomôže mamičke s umývaním riadu? Že neveríš…? Na takéhoto hada budeš potrebovať prázdnu plastovú fľašu, kúsok látky, gumičku a bublinkový roztok.

Z ríše zvierat sa premiestnime k rastlinám. Vieš, že keby sme nemali rastliny, nemali by sme čo dýchať a museli by sme chodiť ako potápači s hadičkami a tou obrovskou fľašou na chrbte? Prečo? Nuž, niečo si vyskúšame: poriadne sa nadýchni – nádych – výdych – ešte raz. Čo myslíš, čo si vdýchol? Vzduch! V ňom sa však nachádza veľmi dôležitý kyslík, ktorý naše telo potrebuje. A práve rastlinky ho pre nás len tak nezištne vyrábajú. Že neveríš? Tri rôzne lístky vlož do fľaše s vodou, po niekoľkých hodinách na nich spozoruješ malé a aj väčšie bublinky – kyslík, ktorý sa z listov dostal von.

Krúžok, na ktorom sa deti budú venovať takýmto témam, povedie pani učiteľka Anka každý utorok v čase medzi 13,10 – 14,10.