Krea-area. Už samotný názov napovedá, že si vytvoríme kreatívny priestor. Niekedy prinesiem nápady ja, niekedy vy. Je vítaná každá myšlienka, ktorú budeme vedieť zrealizovať. Hlavne, ak je niečo na vyhodenie a my tomu vieme vdýchnuť nový život a dať druhú šancu na používanie. Takých vecí je veľa.  Určite ste už niečo také vyrábali. Spomeniete si? Nie ? Tak ja vám pomôžem. Napríklad zvieratká z kartónových roliek z toaletných papierov , kvetináčiky z kelímkov od jogurtu či valentínku zo škatule od pizze (aha, asi takúto):

Zaoberať sa budeme hlavne kreatívnymi technikami ako:

Dekupáž a šablónovanie

Dekupáž alebo inak servítková technika nám umožňuje veľmi pekne okrášliť predmet pomocou akejkoľvek servítky a špeciálneho lepidla.

Pod farbou sa skrývajú plastové nádobky od vitamínov.

 

Šablónovanie je technika, na ktorú používame šablóny a cez ne môžeme namaľovať na predmet ornamenty alebo písmenká, bez toho aby sme vedeli kresliť, alebo písať.

Šablóny a tupovanie:

Možno si zrenovujeme aj nejaký ten stolík, či stoličku ?.

Svietnik z nepoužiteľnej fľašky od výživy.

Kufrík na zápisníky zo starého plastového kufríka.

Vianočné alebo aj iné ozdoby.

Koláž

Obraz, ktorý chcel niekto vyhodiť, sme dorobili ako koláž z fotiek a urobili sme radosť babke a dedkovi.

 

Transfer

Transfer je technika, kedy vieme písmenka, alebo obrázok preklopiť na drevo, kartón, či látku a tak urobiť napríklad pekné blahoželanie.

 

A všakovaké iné veci:

Budeme sa snažiť zábavnou formou naučiť sa vážiť si veci, prácu a koniec-koncov aj našu planétu. A samozrejme to, čo už nevieme opraviť, sa budeme učiť recyklovať tak, ako sa patrí. Veľmi sa na vás teším!

Krúžok povedie pani vychovávateľka Lenka.