Korčuliarsky kurz

V prvom adventnom týždni sa naše deti – žiaci druhých ročníkov a tretieho ročníka – zúčastnili kurzu korčuľovania v Hokejovej hale Hamikovo v Hamuliakove.

Určite sa väčšina detí tešila, lebo skúsenosti s korčuľovaním už mala. No boli aj nováčikovia na ľade, pre ktorých bol tento kurz veľkou výzvou.

Prvou výzvou pre rodičov bola výstroj na ľad – korčule, helma…vhodné oblečenie. Kto však nemal korčule, mohol si ich požičať priamo v hokejovej hale od veľmi ochotného a ústretového personálu.

Ďalšou výzvou bolo obúvanie a šnurovanie korčúľ (najmä pre sprevádzajúcich pedagógov) 😊.

O tréning na ľade sa postarali ochotní a milí tréneri vždy s úsmevom na tvári.

Pokroky detí boli viditeľné priamo pred očami. Zo začiatočníkov posúvajúcich sa na ľade po kolenách sa zrazu stali stojaci a zo stojacich boli zrazu korčuliari.

Deti sa naučili a zdokonalili v korčuľovaní na ľade, naučili sa korčuľovať dozadu, obchádzať prekážky, naučili sa dávať pozor na seba a taktiež na svojich spolužiakov, zároveň sa naučili  prijímať   aj boľavé pády.

Najdôležitejšie však je, že sa naučili zas niečo nové, čo rozvíja ich telo a zároveň myseľ. Veľmi sa tešíme z ich pokrokov a najväčšiu radosť máme z tých, ktorí šli na ľad so strachom, strach odohnali a začali sa tešiť z pohybu, ktorý im bol ponúknutý.

Veríme, že pre mnohých bol tento kurz zamilovaním si ľadového korčuľovania a chcú sa tomuto športu i naďalej venovať a rozvíjať ho. Príležitosti nám ponúka na verejné korčuľovanie Hokejová hala Hamikovo v Hamuliakove, ale aj  korčuľovanie pre verejnosť v neďalekej Bratislave na zimnom štadióne Ondreja Nepelu, Vladimíra Dzurillu či Zimný štadión Petržalka, Dúbravka, alebo Klzisko v OC Avion.

Celoročné korčuľovanie v Bratislave | SDEŤMI.com (sdetmi.com)

 

A snáď… o rok  si túto skvelú príležitosť zopakujeme!

(Text napísala p. asistentka Janka Hudáčová.)

« z 2 »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *