Pracovná pozícia: vychovávateľka v 2.C a zároveň vedúca vychovávateľka v ŠKD

Email: lenka.motylova@csshviezdoslavov.sk


Ktorej činnosti v ŠKD sa venujem najradšej a prečo?

Moji drobci majú nekonečnú fantáziu, preto by len stavali, skladali, lepili, kreslili… a teda najmä tvorili, preto mám s nimi najradšej aktivity, kedy pracujú ich rúčky. No a čím viac sa pri tom môžu zašpiniť, tým väčšiu radosť samozrejme z toho majú 😁.

Kam sa chcem posunúť vo svojom profesijnom živote? Čomu sa chcem venovať viac? Čo z mojej profesie ma najviac zaujíma? 

Neustále hľadám nové nápady na aktivity, či už na internete alebo u kreatívnych a inšpiratívnych kolegov, a tiež efektívnejšie spôsoby ako pochopiť a vyriešiť detské konflikty, keďže to aké je to byť deťmi, žiaľ my dospeláci zabúdame veľmi rýchlo. Poskytnúť pomoc v oblasti výchovy kolegom, deťom, či rodičom v situáciách, ktoré sú pre nich trápením je pre mňa jednou z oblastí, v ktorej vidím priestor pre hlbšiu sebarealizáciu a samoštúdium. 

Z môjho súkromia prezradím, že…:

Nemám rada kytice, je mi ľúto tých krásnych kvetov, ktoré za pár dní uvädnú… asi sa budem aj vydávať s kvetináčom v rukách 😄.

Vďaka predošlej práci pri neobyčajnom chlapcovi s autizmom sa mi podarilo vyučiť sa za cukrárku.

A až túžba po tejto práci ma presvedčila sadnúť si za volant. V našej škole je ešte k tomu vzácny a nepísaný benefit, ktorý som dlho hľadala – kolegovia – ktorí za vami stoja a poradia, ochotne zaparkujú auto a urobia kávu, keď máte zúfalý hlas, či vás prekvapia cukríkom na stole, koláčom v kuchynke alebo úsmevom na tvári… to sú pre mňa milé drobnosti, ktoré ma tiež utvrdzujú v tom, že som na správnom mieste.

Čo mám na svojich žiakoch najradšej?

S prváčikmi je radosť pracovať, pretože dokážu prejavovať lásku spontánne a majú úprimnú radosť často aj z maličkostí. Niekedy stačí, keď ich len počúvate a ukážete im, že vám záleží na každom z nich. Ak by mal človek očakávanie, že pri takejto práci bude mať v triede ticho a pokoj, zrejme nikdy nepracoval s deťmi 😄. No a niektoré deti podľa mňa chodia do ŠKD, len aby si mohli zjesť olovrant – či už ho môžu mať, je každodenná otázka hneď po návrate z obeda (a ten celý zjedli) 😂.


Ahoj deti, ockovia a mamy,

som pani vychovávateľka Lenka (áno, budeme Lenky dve :)).

Začínala som v stredisku u sr. saleziánok, ktoré ma inšpirovali k štúdiu sociálnej pedagogiky a vychovávateľstva, pôsobila som aj v materskej škole a neskôr tiež so stredoškolákmi.

Mám rada prekvapenia, animované rozprávky, tábory, hry, karneval, hranolky a všetko sladké 🙂

Baví ma ozdobovať priestory pre žiakov, ale fúkania balónov sa bojím 😀

Keď mám voľný čas, hrám sa teraz v záhrade alebo troška tvorím rukami zo všetkého možného. Môžeš sa tešiť na malé spoločné majstrovanie a uvítam aj tvoje nápady.

Rada pečiem, no hlavne tortičky a keď budeš chcieť, aj teba naučím pripraviť si niečo chutné na zahryznutie 🙂

Som priateľská a trpezlivá, budem ťa sprevádzať pri objavovaní krás sveta okolo teba.

Neboj sa, som tu pre teba a rada ti vysvetlím situáciu, ak ju nepochopíš na prvý krát.

Už teraz sa teším na každého z vás, ako sa budeme spolu hrať, tvoriť a vzájomne sa spoznávať.

Verím, že budeme darom jeden pre druhého.