Hviezdoslavov Kubín 2024 – okresné kolo

,,Viete, čo je na dnešku super? Ideme sa uliať zo školy!“ S touto mantrou sme sa vybrali na okresné kolo postupovej súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín do Dunajskej Stredy. Tréme sme dali nový účel a nervozitu v bruchu zaplnili sladkým dopingom.

V sále Žitnoostrovského osvetového strediska Gallery Nova súťažili žiaci I. kategórie. Zazneli známe i menej známe texty od Bendovej, Heviera, Feldeka, Tarageľa, ale i Ďuríčkovej, Válka či Humeníkovej. Odborná porota vyzdvihla dramaturgiu a celkovú pripravenosť súťažiacich.

A čo vlastne porota hodnotila? Okrem vhodného výberu textu sledovala aj plastickosť recitátora, a teda, ako dokáže text uchopiť a nacítiť ho aj za nás- poslucháčov.

Naši víťazi školského kola – Olivka Mikovič z 3.C a Peťko Patasy z 2.B sa popasovali s konkurenciou a vyrecitovali si tretie miesta v Zlatom pásme. Z úst porotcov zazneli povzbudivé slová i cenné rady do ďalších ročníkov. Viaceré deti zažili dnes premiéru, na ktorú budú hodnú chvíľu spomínať.

Za seba poviem, že sme si užili príjemný čas v objatí umelecky hodnotných textov. Načerpali sme inšpiráciu, poučili sme sa z chýb a vyzbrojení odvahou a chuťou hľadať a nachádzať krásu slova v umeleckom texte, sa tešíme na ďalší ročník súťaže.

(Text pripravila p. vychovávateľka, slovenčinárka Janka Novysedláková.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *