2.ročník čitateľského maratónu

V utorok dňa 15.3. 2023 sa uskutočnil na našej škole druhý ročník podujatia pod názvom Čitateľský maratón.

Cieľom tejto akcie bolo podporiť deti v čítaní knižiek a zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorú v posledných rokoch vytláčajú nové technológie. Čítanie poskytuje deťom činnosť vo chvíľach voľna, podporuje ich fantáziu, prehlbuje vnímavosť,  rozvíja ich pamäť a rečové schopnosti.

O to viac nás potešilo, že sa do tejto akcie zapojilo 119 detí zo šiestich tried  našej školy. Prváci čítali  vety zo Šlabikára, druháci čítali knihu od Gabriely Futovej  a tretiaci čítali knihu Dobrodružstvá Tufa Ryšavého Piráta.

Všetci spolu prečítali približne 863 viet a 46 strán. V  tejto akcii budeme pokračovať aj v nasledujúcich rokoch a dúfame, že sa do nej bude každý rok zapájať stále viac a viac detí. Tie si z tejto akcie odniesli nielen dobrý pocit, ale aj vlastnoručne vyrobenú záložku do knihy.  

Minulý  rok sme použili ako motiváciu k čítaniu citát od  J. A. Komenského a na tento rok by som zacitovala Alberta Einsteina, ktorý povedal:

Nenosím vo svojej hlave takéto informácie nakoľko ich možno ľahko vyčítať z kníh a hodnota vysokoškolského vzdelania nespočíva v naučení sa mnohých faktov, ale vo vycvičení mysle myslieť.

(Text pripravila p. zástupkyňa Janka Fecková.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *