Každý z nás je originál a navzájom sa podobáme.

Máme za sebou týždeň: Každý z nás je originál a navzájom sa podobáme. Predskokanom tohto týždňa bol Svetový deň Downovho syndrómu, kedy sme si obliekli každú ponožku inú a tak vyjadrili podporu ľuďom s týmto syndrómom.

Samotný týždeň sme odštartovali fialovou farbou, ktorou sme vyjadrili podporu našim kamarátom s epilepsiou. Deti sa naučili čo to tá epilepsia je a ako môžeme pomôcť kamarátovi pri záchvate.

V utorok prišiel do školy chlapec s Angelmanovým syndrómom, aby ukázal deťom ako mu jeho pes Pluto pomáha. Deti sa dozvedeli niečo o canisterapii a odniesli si zážitok z toho, ako videli krásneho a múdreho psíka pri „práci“.

V rámci hodín telesnej výchovy si deti vyskúšali ako deti slabozraké a nevidiace zvládnu prekážkovú dráhu. Páčilo sa im aj hmatové pexeso a hra „Čo máš vo vrecúšku“.

Počas hodín náboženstva si deti rozvíjali empatiu a pocit spolupatričnosti cez uzdravenia Pána Ježiša. Ježišove zázraky nás uisťujú o Božej láske a o tom že všetci máme v Božích očiach rovnakú hodnotu. Deti sa učili pracovať so Svätým písmom, čo sa im veľmi páčilo.

« z 3 »

Týždeň sme ukončili ďalším pondelkom, tentokrát v modrej farbe – ako symbol podpory pre ľudí s autizmom.

(Text pripravila p. učiteľka Žofka Salčáková.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *