Pred Vianocami bolo u nás naozaj rušno

Poznáte to. Idú Vianoce a vy neviete, kde vám hlava stojí. Rovnaký pocit sme mali aj my v školskom klube počas celého adventného obdobia. Keďže Vianoce sú pre deti tým najkrajším sviatkom v roku, chceli sme, aby si ho naplno užili aj v škole. Pripravili sme pre nich množstvo kreatívnych, zábavných a duchovných aktivít. Boli to naše prvé spoločné Vianoce a myslíme si, že deti budú mať na ne len množstvo príjemných spomienok.
Počas adventu sa dozvedeli mnoho o tradíciách, ktoré na Slovensku zachovávame v spojitosti s Vianocami už po celé stáročia. Spolu sme zdobili medovníčky, vyrábali vianočné ozdoby, či zdobili vianočné stromčeky v triedach a pri vstupe do budovy školy. Detičky písali list Ježiškovi, vianočné blahoželania pre svojich blízkych a vyrábali tiež adventné vence.
V decembri sme spolu oslávili aj viacero cirkevných sviatkov sledovaním príbehov a diskusiou. Išlo o Sviatok Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, sviatky sv. Lucie a sv. Ondreja a samozrejme, vo veľkom sme oslávili aj sviatok všetkých detí na sv. Mikuláša.
Deň pred prázdninami nás pod stromčekmi čakali rôzne prekvapenia.
(autor: p. vych. Marek)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *