Hviezdoslavov Kubín 2022 – školské kolo

Recitačná súťaž, ktorú pozná snáď každý, kto si prešiel vzdelávacím systémom na Slovensku, nemôže, samozrejme, chýbať ani v našej škole. O to viac, že je to škola vo Hviezdoslavove ;-).

Po triednych kolách nasledovalo vo štvrtok, 24.2.2022, školské kolo. Zúčastnili sa ho 15 žiaci, pričom trinásti prednášali poéziu a dvaja prózu (celkom 9 dievčat a 6 chlapcov). V porote sedela pani učiteľka Zuzka z 2.A, pani učiteľka Katka z 1.C a pani riaditeľka.

Deti prednášali s úprimnou radosťou. Viacerí sa v návale malej dávky stresu trošku poponáhľali, no všetci svoje prednesy odrecitovali od začiatku do konca, bez pochýb im k dobrým výkonom pomohol i dobrý pocit z prípravy (slávnostnú a vzácnu atmosféru umocnili aj krásne účesy dievčat, či košele chlapcov 🙂 ).

Po náročnom rozhodovaní sa porota rozhodla udeliť v kategórii Poézia:

  • dve prvé miesta, a to Adelke Kováčovej z 2.A a Dominike Némethovej z 1.C;
  • druhé miesto Sofii Bilišňanskej z 1.B;
  • tretie miesto Natálke Kralovičovej z 1.A;

a v kategórii Próza:

  • prvé miesto Alexovi Noskovičovi z 2.A;
  • druhé miesto Vilkovi Vörösovi z 2.A.

Okrem toho sa porota rozhodla udeliť i jednu špeciálnu cenu, tzv. Povzbudenie za veľmi pekný prednes, nakoľko dospela k presvedčeniu, že takto ocenená žiačka – Olívia Mikovič z 1.C – má v budúcnosti v takýchto súťažiach veľké šance na úspech. 🙂

Do krajského kola nemôžu podľa aktuálne platných pravidiel postúpiť  žiaci prvého ročníka, držte teda palce Adelke a Alexovi z 2.A v ďalšom vystúpení :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *