Cena riaditeľky školy

Je dôležité vedieť oceniť každé dobro, ktoré sa podarí. A preto vznikla táto súťaž.

Cieľom tejto súťaže bolo prezentovať zručnosti, či produkty, ktoré naši žiaci v priebehu tohto školského roka získali, resp. vyrobili v rámci krúžkov, ktoré navštevovali, ale i počas hodín v štandardnom čase vyučovania.

Zapojilo sa deväť tímov, z toho dva vedené externou lektorkou, dva tímy zložené zo žiakov navštevujúcich školské predmety a päť tímov našich krúžkov.

Baletky predviedli základné i náročnejšie baletné kroky vo svojom tanci.

Tanečníci zo všeobecnej tanečnej prípravy zatancovali tanec tenisového tímu.

Výber žiakov všetkých ročníkov prezentoval knihy biblických príbehov (rozdelené do rôznych kategórií), ktoré spoločne počas celého školského roka tvorili.

Maškrtníci nám porozprávali o tom, čo všetko v priebehu roka kuchtili a doniesli nám ochutnať gumových macíkov, či zázvorové fľaky.

Dievčatá z krúžku Babinec ukončili svoju krátku prezentáciu o potrebe rešpektu tým, že nám prečítali aj svoje vlastné slová o tom, čo majú na sebe a na iných dievčatách z tohto krúžku rady.

Angličtinári zaspievali pieseň a predviedli nám, ako to na hodinách fungovalo so psíkom Luckym.

Dievčatá z krúžku šikovných rúk predviedli svoje práce – a že toho bolo ozaj dosť – ozdoby, retiazky, opasky, šály, srdiečka…

Žiačky z krúžku netradičného skákania predviedli aj skákanie cez „dabldače“ :-), ale i jednoduchosť, s akou dokázali skákať skoro bez zadýchania. 🙂

A žiaci druhej bé sa vžili do kože umelcov, o ktorých sa učili počas výtvarnej výchovy – do Pabla Picassa, Fridy, Salvadora Dáliho, Van Gogha, či Leonarda da Vince.

Bola to krásna prezentácia krásnych prác, veľa slov a dôkazov rešpektu, odhodlania, práce na sebe samom i na schopnosti pracovať v tíme.

Jednotlivé tímy hodnotila trojčlenná porota bodmi, a veruže bolo hodnotenie veľmi tesné. Napokon sa víťazom tohtoročnej súťaže o Cenu riaditeľky školy stali Baletky a okrem drobností a poukazu na pizzu a dezerty dostali i putovný pohár, ktorý budúci rok (možno) budú musieť odovzdať iným výhercom. 🙂

Ďakujem všetkým, ktorí sa odhodlali a zapojili a pozývam všetkých, aby sa odhodlali a zapojili aj v ďalšom roku. 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *