Pracovná pozícia: učiteľ hry na husliach

E- mail: tomas.polakovic@csshviezdoslavov.sk


Aký štýl hudby najradšej učím a prečo?

Nebránim sa žiadnemu štýlu hudby, keďže cez viaceré som si prešiel a teda vlastne stále aj prechádzam.., no najviac asi inklinujem ku klasickej a folklórnej hudbe, keďže aj aktívne najčastejšie tieto štýly hudby využívam na pódiách.

Kam sa chcem posunúť vo svojom profesijnom živote? Čomu sa chcem venovať viac? Čo z mojej profesie ma najviac zaujíma? 

Vo svojom profesijnom živote ma najviac posúva a teší, keď spoznávam svojho nového malého žiačika, ktorého môžem viesť cestou až k profesionálnemu hudobníkovi, ktorý vyštuduje hudbu a stane sa mojim kolegom alebo aspoň v dospelosti účinkuje v  niektorom orchestri, či súbore.
Viac by som sa chcel venovať nielen výučbe individuálnej hre so žiakom, ale aj výučby viacerých žiakov-súborovej hre.
Z mojej profesie ma najviac zaujíma počúvanie rôznych interpretov a tak hodnotiť alebo naberať ďalšie interpretačné vedomosti.

Z môjho súkromia prezradím, že…: 

…rád sa venujem svojim synom, ktorí tiež študujú hru na hudobné nástroje a tak doma spolu muzicírujeme…, no okrem hudby si veľmi rád pozriem s rodinou dobrý film a mám rád vychádzky s našim psíkom :-).

Čo mám na svojich žiakoch najradšej? 

Najradšej mám na svojich žiakoch samozrejme keď sú nacvičení :-), ale aj keď sa so mnou porozprávajú o svojich osobných zážitkoch a berú ma nielen ako pedagóga, ale aj ako človeka, s ktorým sa môžu porozprávať, poradiť, či zasmiať sa spoločne a dôverovať mi tak.