Pracovná pozícia: triedna učiteľka v 1.A

Email: anna.gazarekova@csshviezdoslavov.sk


Ktorý predmet učím najradšej a prečo? 

Na túto otázku budem vedieť odpovedať na konci školského roka. Tento rok bude mojim prvým rokom v pozícii pani učiteľky. Osobne si myslím, že to bude čítanie, pretože mám knihy veľmi rada a stotožňujem sa s názorom J.K.Rowlingovej, ktorá tvrdí, že ten, kto nerád číta, len nenašiel tú správnu knihu. Budem sa snažiť svoju lásku k čítaniu preniesť na každé dieťa a nájsť každému tú správnu knihu.

Kam sa chcem posunúť vo svojom profesijnom živote? Čomu sa chcem venovať viac? Čo z mojej profesie ma najviac zaujíma?  

V budúcnosti by som sa rada venovala školskej a rovesníckej mediácii. Chcela by som, aby sa deti naučili riešiť konflikty medzi sebou nenásilnou formou, bez prehnaných emócií, aby sa dokázali aktívne navzájom počúvať, vcítiť sa do pocitov druhého, dokázali nájsť spoločné riešenie, ktoré by vyhovovalo každému.

Z môjho súkromia prezradím, že…:

Veľmi rada čítam knihy, navštevujem dva knižné kluby. Okrem toho sa veľmi rada učím. Plánujem si doplniť vzdelanie v oblasti špeciálnej pedagogiky, absolvovať kurz Mediátora a taktiež by som sa rada naučila hovoriť plynulo anglicky. Ak nemám v ruke knihu alebo učebnicu, rada si vypočujem hudbu alebo idem na prechádzku s naším psíkom.

Čo mám na svojich žiakoch najradšej?  

Na deťoch mám najradšej ich čistotu a úprimnosť. Najviac si užívam chvíle, keď sa mi podarí deti správne namotivovať a vzbudiť v nich zvedavosť a chuť dozvedieť sa niečo nové, niečo viac, keď stále kladú ďalšie a ďalšie otázky, na ktoré potom spoločne hľadáme možné odpovede a riešenia.