Pracovná pozícia: vychovávateľka v 2.B a školská špeciálna pedagogička

Email: marcela.sochova@csshviezdoslavov.sk


Ktorej činnosti v ŠKD sa venujem najradšej a prečo?

V ŠKD mám najradšej keď diskutujeme na akúkoľvek tému. Deti sa vtedy dajú najlepšie spoznať. Ich názory, záujmy, postrehy, nech už ide o čokoľvek. Je zaujímavé pozorovať ich z tejto stránky, pretože je to niečo, čo môžu práve deti režírovať. Mám rada aj akékoľvek činnosti, kde sa môžu deti realizovať, nevýhodu je však to, že to nemusí vždy všetky deti zaujať. Celkovo sa z každého jedného jedného bloku dá urobiť veselá aktivita 😊. Keďže som práve na tejto pozícii nikdy nebola, aj  ja sa veľa nového učím.

Kam sa chcem posunúť vo svojom profesijnom živote? Čomu sa chcem venovať viac? Čo z mojej profesie ma najviac zaujíma? 

Jediný môj cieľ je pomáhať deťom, ktoré majú problémy. Nie je nič horšie, ako zažívať pocity sklamania, neschopnosti, nepotrebnosti a frustrácie. O to horšie, ak to prežíva dieťa a samo nevie, čo je príčinou. Preto som sa aj rozhodla pracovať s deťmi 😊

Chystám sa urobiť si doktorát zo špeciálnej pedagogiky, práve riešim prihlášku 😊 a tak sa o krôčik posunúť ďalej. Táto práca ma napĺňa a ja vlastne okrem práce s deťmi som nič iné nerobila.

Ak by boli na škole deti so ŠVVP a ja viem, že takí kandidáti sú, veľmi rada by som im pomáhala zlepšiť ich život v škole, aby mali pocit, že sú tu ľudia, ktorým na nich záleží a sú tu pre nich.

Z môjho súkromia prezradím, že…:

Milujem klasickú hudbu, je to niečo, čo nemá koniec…niečo, čo ma neskutočnú energiu…čo má pokoj…čo má inšpirácie…neviem to ani len slovami opísať 😊.

Mám rada deti a zvieratká 😊, sú tak rozdielne a zároveň podobné, vo svojej úprimnosti a zraniteľnosti a preto ich musíme chrániť a učiť spoznávať tento svet v dobrom svetle.

Čo mám na svojich žiakoch najradšej?  

Najradšej mám na nich, že je každý úplne iný, hoc sú všetci deťmi. Každý je jedinečný a osobitý a vieme si tak to svoje navzájom odovzdávať. To je na tom pre mňa, to najkrajšie.