Exkurzia na obecný úrad v Hviezdoslavove

V rámci projektového vyučovania z Vlastivedy naši tretiaci navštívili dňa 15. 12. obecný úrad v Hviezdoslavove.

Už pri vstupe na úrad ich milo privítali zamestnanci kancelárie prvého kontaktu. Hneď pri prvotnom zvítaní bol prítomný aj p. starosta Marek Lackovič, ktorý ich previedol všetkými miestnosťami a oddeleniami obecného úradu. V zasadacej miestnosti sa p. starosta venoval našim tretiakom celú hodinu a odpovedal na ich zvedavé otázky. Dozvedeli sa, koľko má obec Hviezdoslavov obyvateľov, domov, vypočuli si históriu obce, aké je to byť starostom a na čo slúži obecný úrad. Tretiaci si všetky odpovede zaznamenávali do pripraveného pracovného listu. Za najlepšie kladené otázky získali dvaja tretiaci darčekovú knihu a všetci žiaci niečo sladké pod zub a audio rozprávku.
Potom sa s p. starostom vybrali do Kultúrneho domu, kde navštívili Stavebný úrad a archív. Na záver si urobili spoločnú fotografiu a popriali si krásne sviatky.
Tretiaci boli z tejto exkurzie nadšení a zároveň aj obohatení o mnohé poznatky z praxe. Veríme, že tieto svoje vedomosti využijú nielen pri prezentácii projektov ale aj v živote.

(Text napísala p. učiteľka Zuzka Fuleková.)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *